Máte doma školáka? Na čo by ste nemali zabudnúť

08.08.2022

Začiatok školského roka sa nezadržateľne blíži a aj keď deti majú ešte hlavu plnú letných radovánok, rodičia si už lámu hlavu nad tým, aby pre ne zaobstarali všetko potrebné. Kampane "back to school" na nás vyskakujú na každom kroku a zorientovať sa ponuke školských potrieb nie je vôbec jednoduché. Ak máte v rodine školáka a chcete mu urobiť radosť k sviatku, alebo len tak, pozrite si zoznam najdôležitejších vecí, bez ktorých sa žiadny školák nezaobíde. 


1. AKO VYBRAŤ ŠKOLSKÚ TAŠKU

Vhodná školská taška alebo batoh by mali spĺňať niekoľko základných požiadaviek. Sú nimi najmä ergonomický chrbát a nízka hmotnosť, keďže dieťa bude nosiť tašku na chrbte ročne stovky hodín.

Vhodnou alternatívou sú školské tašky na kolieskach, ktoré čiastočne odbremenia detskú chrbticu. Ich nevýhodou je vyššia cena a väčšinou aj vyššia hmotnosť, ktorú spôsobuje prídavná konštrukcia s kolieskami. Netreba zabúdať na to, že pri prekonávaní prekážok a schodov bude musiť dieťa školskú tašku s kolieskami dvíhať rukou, čím na rozdiel od klasickej školskej tašky, zaťažuje väčšinou len jednu stranu schrbtice.

Dôležitým kritériom pri výbere školskej tašky je tiež vek a výška dieťaťa, k čomu by mala byť prispôsobená aj veľkosť a váha školskej tašky. Ďalšími dôležitými súčasťami kvalitnej školskej tašky sú aj bezpečnostné reflexné prvky, certifikát kvality, prípadne dostatočné vnútorné členenie priestoru školskej tašky.


2. PERAČNÍK, VRECKO NA PREZUVKY A TELESNÚ VÝCHOVU

Výber správneho peračníka rovnako ako výber školskej tašky závisí od mnohých kritérií. V ponuke sú dnes rôzne motívy, tvary a veľkosti od jednoduchých puzdier, až po niekoľkoposchodové peračníky. Záleží na tom, koľko písacích potrieb v ňom dieťa potrebuje uložiť a aký priestor mu na peračník zostane v školskej taške po uložení všetkých kníh, učebníc, zošitov a ostatných pomôcok.

Súčasťou každého školského peračníka by určite mali byť kvalitné písacie potreby, perá a ceruzky, farbičky, strúhadlo, guma a nožničky. Pri starších deťoch sú to aj pravítka, kružidlá, prípadne goemetrické súpravy. 

Ďalšou dôležitou vecou každého školáka je vrecko na prezuvky a telesnú výchovu. Aj tu sú dnes v ponuke rôzne veľkosti, farby a motívy. Väčšinou sa dajú zladiť s motívom školskej tašky a peračníka. 

Ak kupujete celú školskú výbavu, napríklad pre prváčika, môžete využiť cenovo zvýhodnené školské sety. V tých je všetko, čo váš školák potrebuje s jednotným motívom, a navyše vás vyjdú lacnejšie, ako keď kupujete každú vec zvlášť. 

V ponuke je mnoho ďalších školských doplnkov, ako boxy na desiatu, flašky na vodu, dosky na zošity, kufríky na výtvarnú výchovu, a podobne. Je už na každého rozhodnutí, ktoré z týchto doplnkov považuje za potrebné a nevyhnutné a ktoré dokáže nahradiť inou alternatívou.


3. VECI NA VÝTVARNÚ VÝCHOVU, MALIARSKE POTREBY

Zoznam potrieb na výtvarnú výchovu väčšinou deti dostanú pri septembrovom nástupe do školy. Keďže sa tento zoznam môže každým rokom a každou školu mierne líšiť, nie je potrebné nakupovať ich vo veľkom dopredu. Súčasťou vybavenia na výtvarnú výchovu bývajú väčšinou vodové a temperové farby, štetce, farebné papiere, výkresy, skicáre a náčrtníky, lepidlo, nožničky, plastelína, obrus a zástera na maľovanie.

Tipy na darčeky a blahoželania na každú príležitosť.
© 2024 Darcekovna.eu - Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!