Ako napísať blahoželanie, ktoré poteší?

28.09.2023

Chcete potešiť svoju milovanú a blízku osobu blahoželaním, vinšom alebo básničkou? Pozrite si zoznam najobľúbenejších blahoželaní k narodeninám, k meninám, ale aj ku Dňu matiek, k svadbe, či narodeniu dieťaťa. Mimoriadne obľúbenými a vyhľadávanými sú tiež veľkonočné a vianočné priania, či priania na Valentína. K milému blahoželaniu môžete pribaliť malý darček, ktorý vyberiete TU.

Narodeniny, či meniny sú pre každú osobu výnimočným dňom, ke´dže každý ich oslavujeme iba jedenkrát do roka. Nezabudnite preto na vašich najbližších a zapíšte si dátumy ich sviatku do kalendára, či telefónu. Ak im chcete kúpiť darček cez internet, urobte tak s dostatočným predstihom. Pri výbere správneho blahoželania sa odporúča dodržať päť základných pravidiel.

1. Úprimnosť a autenticita

Blahoželanie by malo byť od srdca a úprimné. Ak niekomu prajeme úspech a šťastie, mali by sme to tak skutočne cítiť. Preto, ak niekoho nemáte radi, radšej mu nič neželajte.

2. Prispôsobenie udalosti

Samozrejme iné bude blahoželanie k ukončeniu štúdia a iné ku svadbe či životnému jubileu. Vhodné blahoželanie na rôzne príležitosti nájdete TU.

3. Vzťah k osobe, ktorej blahoželáte

Pri blahoželaniach je samozrejme podstatné, aký vzťah máte k danej osobe. Iné bude blahoželanie kolegovi, iné rodičom a iné životnej láske, či najlepšiemu priateľovi.

4. Použite pozitívneho slovníka

Blahoželanie by malo byť pozitívne a vyjadrovať radosť, či pozitívne emócie. Preto sa snažte želať len dobré veci, ak to tak necítite, radšej neblahoželajte.

5. Darček ako pozornosť

Ku každému blahoželaniu môžete pridať menší či väčší darček, čo samozrejme tiež závisí od vzťahu k oslávencovi, životnej udalosti, či vašich finančných možností.

Tipy na darčeky a blahoželania na každú príležitosť.
© 2023 Darcekovna.eu - Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!