Chcete ušetriť pri nákupoch? Využívajte zľavy a plánujte!

20.03.2023

Chceli by ste ušetriť pri bežných nákupoch, ale napríklad aj pri kúpe darčekov pre vašich blízkych? Boli by ste radi, keby vám na konci mesiaca zostalo na účte viac peňazí? Nie každý sa narodí ako milionár, každý však môže vďaka správnym rozhodnutiam ušetriť pár desiatok eur mesačne.


1. PLÁNUJTE

Najhorším spôsobom nakupovania je prísť do obchodu a kúpiť všetko, čo vám práve padne do oka. Paradoxne, ľudia, ktorí majú viac peňazí, si každý nákup plánujú a vedú si podrobný rozpočet. Človek s primerným až podpriemerným príjmom má naopak, sklon k impulzívnym rozhodnutiam. Skúste si napísať zoznam vecí, ktoré naozaj potrebujete a nenechajte sa zlákať reklamou. Ruku na srdce, ako často ste si po príchode z obchodu povedali, že niektoré z nakúpených vecí ste mohli oželieť?


2. VYUŽÍVAJTE AKCIE A ZĽAVY

V dnešnej konkurenčnej dobe sa obchodníci občas doslova predháňajú v zľavových a akčných ponukách. Keď prídete do obchodu či e-shopu, skúste si všímať, ktoré produkty sú práve v akcii. Ak ide o predmety dennej spotreby, pokojne si nakúpte pár kusov do zásoby, robia to tak aj bohatí. Naopak, šetrenie na úkor kvality sa vypláca len zriedka. Niekedy je lepšie zaplatiť pár centov navyše za kvalitný produkt, ako ušetriť na lacnom výrobku, ktorý nám v konečnom dôsledku neprinesie želaný efekt.


3. NAKUPUJTE NA ZĽAVOVÝCH PORTÁLOCH

Zľavové portály ako napríklad ZľavaDňa ponúkajú najrôznejšie produkty v akciových cenách. Nemusíte prácne surfovať po internete a hľadať, kde majú váš vysnívaný zájazd, či kozmetickú procedúru aktuálne v zľave. Nájdete tu obrovské množstvo zliav na pobyty a dovolenky, ponuky reštaurácií na výhodné menu, masáže, relaxačné a skrášľujúce procedúry, športové alebo zážitkové darčeky, ponuky služieb pre vaše auto, či akciové ponuky na rôzne tovary, darčekové predmety alebo užitočné doplnky.

Zľavy na wellness pobyty


4. ZAREGISTRUJTE SA NA CASHBACK PORTÁLOCH

Cashbackové portály sa dnes tešia čoraz väčšej obľube. Princíp ich fungovania je veľmi jednoduchý. Zákazník sa zaregistuje napríklad na Refundo.sk a nakúpi na jednom z viac ako 300 ponúkaných e-shopov. Obchod odmení portál za to, že mu priviedol zákazníka a portál zas odmení zákazníka za to, že nakúpil práve cez neho. Zákazník dostane na svoj účet späť až 15% z ceny nákupu. Pri registrácii na Refundo dostanete navyše aj 2€ bonus a ďalšie výhody. 

Refundo.sk


5. MAJTE SVOJE VÝDAVKY POD KONTROLOU

Nech je váš príjem akýkoľvek, stále platí - snažte sa minúť menej ako zarobíte. Skúste si jeden mesiac zapísať sumár vašich príjmov a výdavkov a porozmýšľajte, kde by ste mohli nabudúce ušetriť. Úvery a pôžičky môžu byť za určitých okolností dobrým prostriedkom, ako preklenúť finančne náročnejšie obdobie. Vždy však bude pre vás výhodnejšie, ak si vaše peniaze ušetríte alebo inak zhodnotíte.


Tipy na darčeky a blahoželania na každú príležitosť.
© 2024 Darcekovna.eu - Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!